Skype İletişim: live:.cid.b869f73e37a8d4a8
Mail İletişim: [email protected]

Tenis İletişim Alanı - 2 -

Fossa Dei Leoni

Efsane Üye
Bir turnuvayı en çok kazanan oyuncular:

1626209040709.png

US Open olmaması ilginç değil mi :)

US Open şampiyonluklarını da yazalım o zaman:

Federer 5 (2004'ten 2008'e kadar 5 yıl üst üste kazanmış)
Nadal 4
Cokoviç 3

*Modern zamanlar için Pete Sampras da 5 defa Us Open şampiyonu olmuş.

...

Cokoviç Aus open'a ambargo koymuş. Federer'i Wimbledon'da geçmesi için 3 şampiyonluk daha gerekiyor. Toprakta Nadal'ı geçmesi imkansıza yakın. Şu anda 34 yaşında Cokoviç. Nadal ise 35.

Fossa Dei Leoni

Efsane Üye
Aynı sezonda 4 grand slam durumlarına baktım. Acayip bu da. Modern zamanlarda aynı sezonda 4'leyen yok. Federer, Nadal ve Cokoviç birkaç defa 3'lemiş.

Cokoviç Us Open'ı da kazanırsa aynı sezonda 4 grand slam kazanmış olacak. Tarihte bunu en son yapan kişi Avustralya'daki arenaya ismini verilen Rod Laver, 1962 ve 1969'da başarmış. Cokoviç modern zamanların en büyük oyuncusu olarak ismini yazdırır eğer sakatlık problemleri yaşamazsa Nadal ve Federer gibi. Kağıt üzerinde en büyük olsa da en iyi olması her zaman tartışmaya açıktır.

Aynı sezonda 4 grand slam durumlarına baktım. Acayip bu da. Modern zamanlarda aynı sezonda 4'leyen yok. Federer, Nadal ve Cokoviç birkaç defa 3'lemiş.

Cokoviç Us Open'ı da kazanırsa aynı sezonda 4 grand slam kazanmış olacak. Tarihte bunu en son yapan kişi Avustralya'daki arenaya ismini verilen Rod Laver, 1962 ve 1969'da başarmış. Cokoviç modern zamanların en büyük oyuncusu olarak ismini yazdırır eğer sakatlık problemleri yaşamazsa Nadal ve Federer gibi. Kağıt üzerinde en büyük olsa da en iyi olması her zaman tartışmaya açıktır.
Djoko bunu çoktan hak etti en iyi olduğunu da kanıtladı bence adam 3 4 senedir bir numarada size katılmıyorum sadece kağıt üstünde değil her zaman en iyisi olduğunu gösteriyor defalarca.

Fossa Dei Leoni

Efsane Üye
Helal olsun reise yaş olmuş 42, hala maçlara katılıyor. Maddi durumunu bilmiyorum 3-5 lira para için mi katılıyor ama çabası takdire şayan gerçekten.

1626467248105.png

Fossa Dei Leoni

Efsane Üye
Bu sezon Avustralya Açık, Fransa Açık ve Wimbledon grand slam turnuvalarından kupayla dönen Djokovic, Tokyo 2020 ve ABD Açık'ta aynı başarıyı tekrarlaması halinde "golden-slam" yapan tarihteki tek erkek tenisçi konumuna gelecek.

Daha önce olimpiyatlardaki en önemli başarısına Pekin 2008'de bronz madalyayla ulaşan Djokovic'in, Tokyo'da zirveye çıkması için önünde büyük bir şans bulunuyor. İsviçreli Roger Federer, İspanyol Rafael Nadal, İtalyan Matteo Berrettini ve Avusturyalı Dominic Thiem gibi önemli tenisçilerin katılmayacağı Tokyo 2020'de Djokovic, korta favori isim olarak çıkacak.

Son mesajlar

Sosyal Medya Hesaplarımız

Twitter