Skype İletişim: live:.cid.1c89283f2844d0c8
Mail İletişim: [email protected]

Güncel Corona Virüsü

Dun zorludaydim millet parlenin lavinanin acilmasini beklemis. Butun sosyete rose sarabiyla puro icmek icin sira bekliyor. Ramazanda kapatirlar cok net.

dinazor

EKONOMİ
Süper Moderatör

Hangisi mutasyonluya tam koruma sağlıyormuş ? Kaç mutasyon var bir mutasyona etki etmeyip diğerine etki etme şansı yok mu ? Var mı bir done veri yok .
Bu haberde var mı etki etmediğine dair bir done veri oda yok.
Herkes istediğini yazıyor üstüne haber yapıyor ne güzel valla.
Biri inaktif yan etkisi belli kanıtlanmış biri mrna yan etkisini sonrasını bilen tek kişi yok daha.
Ama sor çin aşısı tü kaka.
Hangi aşıyı olursan ol yapacağı şey hastaneden uzak tutmak ağır geçirmemeni sağlamak hafif atlatmana yardımcı olmak. Tek yapacağın şey x bir aşıyı olmak.
Ne seni süresiz koruyacak ne virüsü kapmanı engellleyecek.
Bu kadar basit aslında.

Yerinde kontrollü sosyal hayat yani yeni normal süper bir uygulama hakeden şehir kazanacak kurallara uymayan da cezasını cekecek..1 nisanda turizm sezonu açılacak inşallah zaten..Karadeniz dışında sıkıntı yok...

dinazor

EKONOMİ
Süper Moderatör
Haftalık verilere göre Samsun, Sinop, Giresun, Ordu ve Trabzon, 100 bin kişide en çok Kovid-19 vakası görülen iller oldu.
Karadeniz mutasyonu bunun adı .
Üstünde çalışılıp tez hazırlanacak konu yemin ederim.

Karadeniz de zaten konuşma faln da yapılmıştı herkes gitti o kadar kalabalık da bulaşmıştır çok fazla resmen adamların umrunda değil

hkann

KURUCU ADMİN
Yerinde kontrollü sosyal hayat yani yeni normal süper bir uygulama hakeden şehir kazanacak kurallara uymayan da cezasını cekecek..1 nisanda turizm sezonu açılacak inşallah zaten..Karadeniz dışında sıkıntı yok...
Yahu güzel kardeşim sahiden sen mutluluk hapı alarak falan mı yazıyorsun bunları ? :)

sıkıntı yok ne demek yahuuuuu , ilgili doktorlar resmen ağlıyor vaka sayıları patlamış durumda , normalleşme çok büyük hata idi , günde 1000 rakamlarına düşmeden vaka sayıları normalleşme büyük hata olurdu ama dinletemedik diyorlar . Sen sokaklara çıktığında ne görüyorsun kardeşim , ben sokaklara çıktığımda nerdeyse birbirinin üstüne çıkacak denli kaynaşık halde sokaklarda , dükkanlarda insanlar görüyorum ve günde 10,000 den fazla yeni vakalar açıklanıyor her gün , bi de normalleşme kararından sonra bu rakamın ne hale geldiğini daha görmedik , onları 15 gün sonra göreceğiz , aşı desek ortalarda aşı yok , gelecek gelecek deniyor ama çin açıklamış işte yok öyle 50 milyon doz falan demiş size .

cidden sıkıntı yok lafını neye göre yazıyorsun inan düşünüyorum bulamıyorum :eek:

Sea_the_stars

Uzman Üye
Uzman Üye
İlk dozu olma inanılmaz yavaşladı . Aşı gelmedi diye grupları aşağa çekemiyorlar . Ülkece b.ku yiyeceğiz yine .
Aşı olanların çoğu yaşlı . Bu insanlar zaten evdeydi . Aşı yayılımı 25-60 civarı çalışanlar ile gerçekleşiyor . Sen bunları aşılamazsan nasıl çözeceksin ki .
Yaşlı vefatını azaltırsın sadece bu şekilde , o da güzel tabi ama hedef salgını bitirmekse imkansız .
Kronik rahatsızlığı olan memurlara bile vuramadılar hala ak .
Ne yapmak istiyorlar anlamadım .

Son mesajlar

Sosyal Medya Hesaplarımız

Twitter