Skype İletişim: live:.cid.1c89283f2844d0c8
Mail İletişim: [email protected]

Corona Virüsü

Ne kadar geç gelirse o kadar iyi Çin aşısı. Madem aşıya zorlanmak durumunda kalacağız, o süre içinde bion-Pfizer ya da Moderna tedarik etme şansım olur. Ne kadar ötelersek iyi. Kendileri Erikliyi basmışlardır kollarına, bize gelince Çin aşısı..

Ne kadar geç gelirse o kadar iyi Çin aşısı. Madem aşıya zorlanmak durumunda kalacağız, o süre içinde bion-Pfizer ya da Moderna tedarik etme şansım olur. Ne kadar ötelersek iyi. Kendileri Erikliyi basmışlardır kollarına, bize gelince Çin aşısı..

çin malınında dandiğini getirdiler bizim aldığımız sinovac ın rakibi olan Sinopharm Çin de ilk yaygın kullanım onayı alan aşı olmuş.
Patetesle karın doyurmaya çalışan Peru bile snopharm la anlaşmış :D

cassel

Askeri Uzman
MODERATÖR
Ekonomi Uzmanı
Aşı olan arkadaşlar, aşının koruyuculuk süresi için bir bilgi verildi mi size?

Bazı yerlerde 6 ay bazı yerlerde 9 ay deniyor

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Fossa Dei Leoni

Efsane Üye
Aşı olan arkadaşlar, aşının koruyuculuk süresi için bir bilgi verildi mi size?

Bazı yerlerde 6 ay bazı yerlerde 9 ay deniyor

En az 6 ay demişlerdi hocam ama bu sürenin verimliliği henüz ölçülmedi. Türkiye'de ilk aşı olan kişi yaklaşık 4,5 aylık şu anda.

Kişiden kişiye büyük değişkenlik de gösteriyormuş bu süre. 6 ay boyunca yeterli miktarda antikor sahibi olan arkadaşlar hazır bu kadar şanslı iken rulet de oynasın veya milli piyango bileti alsın derim.

Fossa Dei Leoni

Efsane Üye
Sen bunu ilk olanlardan birisin dostum, arada bahsettiysen kaçırmışımdır rutine düştüğü ve moral bozduğu için sık ziyaret etmiyorum başlığı, sende ölçüm oldu mu hiç

Evet dostum ölçüm yaptırdım ama sonuçları açık olarak yazmadım burada elbette. Sonuçlar yüzünden de birkaç gündür sitem ediyorum aşının etkinliği hakkında :) Açık söyleyeyim, test sonuçları bende hayalkırıklığı yaptı. Üçüncü ve dördüncü doz aşıyı olmayı bile düşünüyorum. Düşünmek de yetmiyor malesef bakanlık kanallarını çözmem gerekecek. Sisteme girmek zor çünkü.

Son mesajlar

Sosyal Medya Hesaplarımız

Twitter